Święto Konstytucji 3 Maja

3maja_logo_d

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność 80” Małopolska oraz Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność 80” Małopolska Mittal Steel Poland S.A. corocznie bierze czynny udział w obchodach Święta Konstytucji 3-go Maja.

Wszystkich pracowników AMP S.A, a szczególnie naszych Członków, którym są bliskie wartości patriotyczne zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach. Rozpoczną się one w dniu 3-go maja o godz. 10 uroczystą mszą Świętą w katedrze na Wawelu. Po mszy  na dziedzińcu wawelskim zostanie uformowany pochód z kompanii honorowych wojska, policji straży miejskiej, orkiestry wojskowej w strojach historycznych, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców Krakowa i okolic. Pod Krzyżem Katyńskim złożony zostanie wspólny wieniec od społeczności Krakowa i Małopolski. Następnie ulicami Grodzką i Floriańską przejdziemy na pl. Jana Matejki, gdzie o godz. 12  weźmiemy udział w głównych uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jest to dla nas Polaków szczególne święto patriotyzmu i nadziei. W tym roku przypada 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Rocznica ta, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Kilkadziesiąt lat temu jak i dziś, rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. i ustaliła podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. W dniu dzisiejszym 3 Maja zajmuje drugie miejsce zaraz po 11 Listopada i należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt. Przypomina nam wysiłki patriotów, którzy podjęli się trudnego, zadania reformy państwa chylącego się ku upadkowi. Dostarcza nam również wiele wzorów do naśladowania, daje przykłady zachowań patriotycznych.

Poniżej zdjęcia naszej delegacji z dnia 3 maja 2016 r:

Komentowanie zamknięte.